Background Image

Łeba

Łeba jest jedną najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Posiada wspaniały mikroklimat o walorach zdrowotnych. Atutami są czyste, szerokie, piaszczyste plaże, a także bliskość Słowińskiego Parku Narodowego gdzie można obejrzeć słynne ruchome wydmy.

Łeba jest także idealnym miejscem do uprawiania sportów, szczególnie windsurfingu, kitesufringu i jazdy konnej. Piękne okolice bogate w szlaki rowerowe i piesze, sprzyjają organizowaniu wycieczek i spacerów.

Warto wspomnieć, że Port jachtowy w Łebie jest pierwszym tego typu kompleksowym przedsięwzięciem zrealizowanym na polskim wybrzeżu. Może przyjąć ponad 120 jednostek różnych klas, w tym także jachty żaglowe o długości do 18 m i motorowe do 24 m długości.

  • By Almondox, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56973492
  • By Almondox, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56973396

Na obszarze między Łebą a Nowęcinem znajduje się park jurajski, który codziennie odwiedzają turyści i wycieczki szkolne.

W parku dinozaurów można spotkać się z setką realnie wykonanych figur dinozaurów i innych stworzeń odtworzonych w rzeczywistej skali, zamieszkujących Ziemię 65 mln lat temu. Największymi z eksponatów są mający 45 metrów długości Seismosaurus oraz Brachiosaurus z wysokości 13 metrów. 

Przejdź do góry strony